3 видатні архітектори метрополітену в світовій історії
23 червня 2018, 09:32

Транспортування пасажирів у великих містах вже давно налагоджено за рахунок підземного транспорту. Гілки метро відкриваються повсюди, це швидко, зручно та доступно. Але окрім найдовших, найглибших, та найбільших метро у світі існує ще й інша характеристика – найкрасивіші станції. Архітектори потрудились зробити із звичайних зупинок справжні архітектурні шедеври.

Цікаві дизайн проекти для свого дому можна замовити на сайті https://polyakova.biz/ua/, ну а ми розглянемо трьох вдатних архітекторів, завдяки яким станції метрополітену перетворились на дещо вражаюче.

Оскар Тускетс Бланка

Митець народився в Барселоні в 1941 році, тут же і здобув освіту архітектора. За деякий час заснував студію дизайну Studi Per, де разом із своїми колегами втілював у життя найцікавіші проекти. Творіння Оскара Тускетса Бланки увійшли в колекції багатьох світових музеїв, в тому числі, Музею сучасного мистецтва в Нью-Йорку та Центру Жоржа Помпіду в Парижі. Роботи архітектора зосередженні по всьому світі:

  • - Житловий комплекс Фукуоке в Японії;
  • - Аудиторії Альфредо Крауса на Канарських островах;
  • - Виставочні зали Лувру у Франції;
  • - Готелі Мірамара та Принцеса у Іспанії;

Одним із останніх проектів архітектора є станція метро Толедо у Неаполі. Відкрита у 2012 році, вона одразу ж увійшла в 10-ку кращих метрополітенів світу. Дизайн приміщення нагадує арт-павільйон із зоряним небом. Станція громадського транспорту вражає своєю красою і чарівністю, стіни та стеля у ній викладені мозаїкою, також задіяна декоративна підсвітка в синьо-сірій кольоровій гаммі.

Александр Ґюстав Ейфель

Архітектор народився у Франції, м. Діжон в 1832 році. У 1852 митець закінчив технічний ліцей та спробував вступити до знаменитої на той час Політехнічної школи в Парижі. Проваливши вступні іспити, він подався до Паризької школи мистецтв і ремесел. Деякий час працював конструктором, та згодом заснував власну компанію. Руці Ейфеля належить більше 200 проектів, це банки, школи, церкви, архітектурні споруди, вокзали та багато іншого. Майже усі із 36 побудованих ним мостів вважаються прикладами сміливих інженерних рішень. Суспільству він відомий завдяки Ейфелевій вежі у Парижі, однак це не єдина визначна робота Ґюстава. Архітектор також створив купол для обсерваторії у Ніцці, та виступав помічником при проектуванні Статуї свободи у Нью-Йорку.

Станція метро Аточа у Мадриді також вважається роботою Ейфеля, та входить в список найкращих метрополітенів світу. В центрі велетенської підземки створений справжній тропічний оазис, з більш ніж 7000 видів рослин і дерев. А у штучних водоймах тут мешкає різноманітна риба та черепахи. Охочих побувати в такому метро знайдеться чимало.

Томас Тавейра

Знаменитий португальський архітектор народився у 1938 році. Освіту він здобував у рідному Лісабоні (Технічний університет) та США (Массачусетський технологічний інститут). Творчість Тавейри розвивалася в напрямку постмодернізму. Серед його робіт переважають висотні споруди та стадіони. Це відомі у світі:

  • - Amoreiras Center торговий центр у Ліссбоні
  • - Стадіон Авейру, Португалія;
  • - Стадіон Alvalade, Португалия;
  • - Стадіон Лейрия, Португалия;
  • - Новая Арена Сан-Паулу, Бразилия;

Томасом Тавейрою була спроектована знаменита станція метро Olaias у Лісабоні. Яку називають границею між старим та новим. Проект виконаний в урбаністичному стилі з використанням відкритих болтів, балок, різнокольорових пластин, що сіяють на фоні металу. Неймовірні конструкції, незвичайний дизайн, оригінальне освітлення - завдяки цьому ваша поїздка на такому метро перетвориться на цікаву і захоплюючу подорож.