Для чого потрібен тепловий насос повітря - вода і як його вибрати?
08 листопада 2018, 21:31

Для чого потрібен тепловий насос повітря - вода і як його вибрати?

Динаміка сучасного ринку опалювальних приладів показує, що на теплові насоси повітря-вода попит значно зріс. Вони можуть бути доповненням до основної системи опалення і не вимагають в обов'язковому порядку заміни всієї системи.

В яких випадках підійде теплонасос?

Тепловий насос повітря-вода для опалення будинку відмінно працює разом з дизельним котлом. Це доречно, якщо котел ще буде працювати якийсь час (термін служби не закінчено), або для використання джерела енергії, який можна відновити (додатково до дизельного палива).Опалення тепловим насосом повітря-вода підходить, якщо площа приміщення велика, а також, якщо на опалення витрачається багато енергії. Більшість сучасних будівель в якості запасного джерела живлення для насосів використовують електроенергію (електрокотли або тени).При поєднаної системі для обігріву будинку тепловий насос повітря-вода плюс дизельне опалення, відбувається скорочення витрат на енергію до 60%. Виходить, що рахунок за електрику скоротитися мінімум в половину.

Якщо порівнювати геотермальне тепло і тепловий насос, то можна виявити кілька переваг останнього:

• можливість кооперації з існуючим дизельним котлом;• він дешевше, ніж геотермальні системи;

• для нього не потрібно бурити свердловини або укладати контури.

Наприклад, у Фінляндії ціна на тепловий насос повітря-вода становить 8000-12000 євро (при установці як додаткове обладнання до дизельного котла).

Що потрібно знати при виборі насоса? Щоб вибрати насос, який підходить саме під ваші потреби, слід вивчити основні параметри:

• для яких цілей використовується;• скільки енергії споживає;

• максимум споживаної кількості тепла;• найвища температура води, яка потрібна для роботи в системі розподілу тепла. Для підтримки слід користуватися LVI-проектувальниками (або HPAC - проектувальниками).

Потрібно уважно вивчити фірму, яка пропонує купити тепловий насос повітря-вода. При найменших сумнівах краще змінити продавця.

Теплові насоси повітря-вода діляться на 2 типи: 1. Спліт - системи. Теплова установка поділяється на два блоки - внутрішній і зовнішній. Між ними звертається холодоагент. 2. Моноблок - система. В даному випадку є тільки один блок (встановлюється зовні), і, між ним і баком, знаходиться вода.І той, і інший варіант підходять для одночасного підключення з дизельним або електричним котлом.

Для опалення тепловий насос повітря-вода можна підключити двома способами:

• дизельний котел нагріває побутову воду;

• для нагріву побутової гарячої води використовується водонагрівач (накопичувальний).

Сам насос нагріває побутову гарячу воду і котлову воду для контура опалення. Електронагрівач використовується для додаткового підігріву гарячої води для побуту.

Більш детальну інформацію можна знайти тут