Вибираємо зимові шини
11 вересня 2019, 10:17

Коли водієві важливо експлуатувати легковий автомобіль в зимовий період максимально безпечно, потрібно підбирати профільні шини тут, призначені для морозної погоди. Але шин випускається безліч, тоді як для власного авто критично підбирати найкращу версію.

Симетрична гума

Якщо має бути їзда на сільських дорогах, які взагалі не прибираються від снігу, краще встановлювати гуму з симетричним дизайном, у якій шашки виготовляються у вигляді букви V, здатні як з легкістю загрібати м'який субстрат і викидати його назад при кожному прокручуванні колісного диска. Дані шини коштують недорого і вважаються просто ідеальним вибором навіть для весняної погоди, оскільки відмінно забирають і м'яку глину - впевнена їзда в умовах бездоріжжя також виявиться гарантованим справою.

шини

Асиметрична гума

Якщо потрібно періодично їздити на сухому дорожньому покритті, краще підбирати гуму з асиметричним дизайном, у якій є шашки великої форми по центру, а дрібні шашки розташовуються збоку. Такий універсальний рисунок прекрасно загрібає сніг і гарантує впевнений стиль їзди на тільки що прибраній від снігу дорозі. Недолік - висока вартість даної гуми, але безпеку ніколи не коштувала дешево. Якщо постійно їздити на снігу, то гума буде стиратися повільно і комплекту вистачить на кілька сезонів.

Європейський або скандинавський дизайн?

При цьому зимові шини мають різний дизайн протектора. Для сніжної цілини рекомендується використовувати гуму, має скандинавський малюнок, у якій шашки максимально розріджені між собою і відрізняються підвищеною висотою. Але якщо доводиться постійно їздити на міських вулицях, які постійно очищаються від снігу, що випав, краще вибирати гуму з європейським малюнком. У неї шашки розташовуються максимально близько між собою і відрізняються не дуже великою висотою. Для їзди на дорозі з невеликим сніговим покриттям, вони апріорі будуть вважатися непоганим рішенням. Коли прийде весна, то такі покришки виявляться знову затребуваними, тому що непогано пропускають через себе снігову кашу.

Шипована гума

Якщо потрібно впевнено їздити на ожеледі, краще вибирати шиповані шини, у яких безпосередньо в шашки виробник встановлює невеликі шипи, вгризаються в лід або утрамбований сніг. Недолік - дані версії шин погано поводяться на м'якому снігу, оскільки фізично не здатні загрібати м'який субстрат, але що стосується повністю зледенілих доріг, шиповані шини вважаються хорошим рішенням - авто швидко розганяється і має укорочений гальмівний шлях.