Книги, які ти навряд чи будеш перечитувати
14 січня 2020, 17:44

Усім відомо, що найбажаніший плід – заборонений. В усі часи письменники писали книжки не лише на популярні теми. Часто через неоднозначні судження їм доводилося тікати з рідної країни та поставати перед судом. Часто їхні твори ставали визнаними вже посмертно. Це романи спірні, іноді вони можуть здаватися нудотними книгами для сучасного читача, хоча колись викликали жваві дискусії. Сьогодні ми розглянемо книги, які, можливо, небезпечно читати непідготовленому читачеві. Готові? Поїхали!

Книги, які краще не читати. І почнемо ми з книги, яку багато хто охрестив наймерзеннішою книгою у світі. «Розфарбований птах» Єжи Косинського цього року отримав власну екранізацію, яку показали на 76-му Венеціанському кінофестивалі. Не сумнівайтеся, цей чорно-білий фільм також отримав неоднозначні відгуки. Це історія про маленького єврейського хлопчика, який переживає усі жахи Другої світової війни і навіть більше. Якщо пофарбувати птаха та відпустити його до колись рідної зграї, то станеться трагедія… Що вже й казати про світ людей.

Найшокуючі книги. «Лоліта» Володимира Набокова й досі викликає багато питань з моралізаторської сторони нашого суспільства. Історія хворої жаги дорослого чоловіка до дванадцятирічної німфетки стала відома на увесь світ одразу після публікації. Як сприймати цю жахливу сповідь? Ким була Лоліта для Гумберта насправді? Чудова мова Набокова переплітається з вражаючими подіями роману, і тут вже тільки вам вирішувати, як до цього відноситися.

«Механічний апельсин» Ентоні Берджесса став популярним через вибухову екранізацію від Кубрика. А чи знаєте ви, що книга і фільм абсолютно різні за своїм ідейним наповненням через фінал? Чудова нагода ознайомитися з обома витворами мистецтва! Запаморочлива філософія юного та жорстокого Алекса мимоволі занурить вас у світ абсолютного насилля. Чи готові ви до такого? І не кажіть потім, що вас не попереджали!

Чи багато ви знаєте про психопатів? За статистикою, кожна людина бодай кілька разів стикалася у своєму житті хоча б з одним. Іноді зовні вони зовсім не відрізняються від звичайних людей. «Американський психопат» Брета Істона Елліса – це роман про якраз такого собі «соціалізованого» психопата, що вдень поводить себе як звичайний громадянин, а вночі перетворюється на безжального вбивцю. Темна та страшна історія, яка іноді може відбуватися десь зовсім недалеко від нас з вами.

А завершимо ми книгою, на яку також колись майстерно наклав руку Кубрик. «Сяйво» Стівена Кінга – це самотній готель і темні коридори задушливої свідомості минулого. Що сталося у цих кімнатах колись? Яке відношення до цього має звичайна родина, батько якої має доглядати за будівлею впродовж зими? Про щось здогадується маленький Денні, який має особливий дар: він може бачити духи людей, що колись жили тут. Але небезпека не в них, щось ще приховується у кутах, щось, що несе смерть їхній родині. Майстер жаху Кінг тут неперевершений, як і завжди.