Дані про будівництво метрополітену на березень 2013 року

Трохи більше року минуло відтоді, як я з колегою Олегом Тоцьким спускався до тунелів, що будуються, а районі 14-го шахтного ствола (ці фоторепортажі ви можете подивитися тут і тут). Тоді спостерігалося активне будівництво, не таке, як хотілося б, але в порівнянні з іншими роками, темп був дуже високий і це, безсумнівно, додавало оптимізму.

Минув рік. Ми не публікували жодної інформації про проходку і читач справедливо може зробити із цього приводу зауваження. Але річ у тому, як показав 2012 рік, щоб побачити якийсь обсяг проведених робіт, потрібен щонайменше рік. 2012 року держава профінансувала будівництво нашого метрополітену лише частково від запланованого. У результаті повторилася ситуація, яка повторюється вже останні кілька років – борги із заробітної плати метробудівцям, робота в кредит, і всього 65 метрів пройдених тунелів. Як бачимо – краще не стало. Єдине, що дає хоч якусь надію – це кредит від ЄБРР. Наразі активно проводяться тендери, у яких беруть участь компанії не лише з України, а й із країн далекого зарубіжжя. На тлі перспектив, які озвучувалися чиновниками за останні десять років, ця перспектива виглядає як найбільш обнадійлива, навіть враховуючи, що при ідеальному розкладі, чекати на початок реального широкомасштабного будівництва потрібно як мінімум у четвертому кварталі 2013 року.

У 2012 році вся робота велася лише на 14 стволі. По першій колії (колія у бік від метродепо) у бік станції Центральна прохідка велася з квітня по червень (пройдено всього 11 метрів) та з листопада по грудень (пройдено 19 метрів). Паралельно по другій колії, починаючи з серпня 2012 року і по грудень, було побудовано 35 метрів тунелю. Також будувалися технічні приміщення для силової тягової підстанції. Докладніше прохідка по місяцях розписана на нашому форумі.

Таким чином, тунелі під пр. Карла Маркса сьогодні виглядають так:

Дані від вісі ствола:

1 колія до Центральної – 237 м.

1 колія до Музейної – 90 м.

2 колія до Центральної – 75 м.

2 колія до Музейної – 113 м.

Артем Костюк, metro.dp.ua

Текст перекладений з російської (оригінал)

Список статей розділу