Безпека для пасажирів – головний пріоритет для нас

У Дніпрі вкладають значні зусилля в забезпечення безпеки пасажирів метрополітену. Нині співробітники КП «Дніпровський метрополітен» проводять плановий передкомісійний огляд всього рухомого складу метро. У разі виявлення недоліків фахівці оперативно їх усувають.

«Передкомісійний огляд – це важлива частина нашої роботи, яку ми проводимо у електродепо двічі на рік. Ми готуємо рухомий склад так, щоб він працював надійно та без збоїв для наших пасажирів. У підготовці до передкомісійного та комісійного огляду беруть участь практично всі наші працівники електродепо: слюсарі, інженерно-технічні працівники та інші. Наразі у нас у експлуатації 8 поїздів, тобто 24 вагони. Протягом півтора місяця ми маємо провести передкомісійний огляд, виявити недоліки. І протягом наступних двох-трьох тижнів усунути всі ці зауваження», – пояснив Олександр Бузико, начальник електродепо КП «Дніпровський метрополітен» Дніпровської міської ради.

Передкомісійний та комісійний огляд кожного вагону проводиться двічі на рік – восени і навесні. Під час передкомісійного огляду комісія виявляє дефекти та складає перелік усіх зауважень. Проводяться випробування гальм на рухомому складі, оцінюється синхронність роботи вагонів, перевіряються ходові та гальмівні струми та інші параметри.

«Під час передкомісійного огляду старші машиністи прибирають кабіни рухомого складу, за необхідності фарбують окремі частини. Згідно з графіком виконується обдувка обладнання та мийка механічної частини та кузову вагонів. І після цього ми приступаємо до комісійного огляду: начальник електродепо разом з інженером перевіряють кожен вагон та особисто представляють його головному ревізору з безпеки руху та інспектору з пожежної охорони. Якщо все справно, вагони виходять до роботи. Наразі вже 7 поїздів, а це 21 вагон, стали до передкомісійного огляду. І незабаром приймуть останній поїзд для передкомісійного огляду», – розповів Олександр Лещенко, заступник директора департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради, який 20 квітня був черговим по місту.

Він також перевірив укриття на станції «Проспект Свободи». Воно може вмістити до 1000 осіб і обладнане всім необхідним для перебування укритті під час повітряної тривоги.

«Додатково ми облаштували місцями для сидіння у касовій залі станції. У касовій залі є лави зі спинками, і на платформі також є 10 лавок зі спинками. Також на станції є 10 лавок для сидіння і 5 мобільних лавок. Більшу частину з них власноруч виготовили столяри нашого підприємства спеціально, аби більше людей могли комфортно розміститися на платформі. Під час повітряної тривоги метрополітен надає можливість громадянам скористуватися санітарними вузлами та очищеною водою. На станції передбачено розташування медичної аптечки для надзвичайних ситуацій. Вона видається медичному персоналу для надання допомоги постраждалим громадянам. У нічний час для громадян, що в укритті, додатково вмикаємо ескалатори і на підйом, і на спуск. Тобто люди не ходять пішки, а вони користуються ескалатором аби спуститись чи піднятись», – розповіла начальниця станції «Проспект Свободи» Тетяна Засідатель.

«З початку повномасштабного вторгнення всі шість станцій дніпровського метрополітену – «Вокзальна», «Метробудівників», «Металургів», «Заводська», «Проспект Свободи», «Покровська» – виконують функцію укриття для населення під час повітряних тривог. Тут є запаси очищеної води, медикаментів та гігієнічних наборів.

У нічний час метрополітен надає безперешкодний доступ для громадян навіть за відсутності повітряної тривоги, аби вони мали можливість заночувати у безпечному місці. Також ми пропускаємо пасажирів з домашніми улюбленцями. Власники обов’язково повинні дотримуватись правил безпеки – тримати песиків на повідку, за потреби – у наморднику; котів бажано у переносці. Нагадаю, що станції забезпечені мобільним зв’язком, інтернетом. У разі відключення електроенергії метрополітен забезпечує на станції освітлення та вентиляцію за допомогою акумуляторних батарей, а потім генераторів», – додав Олександр Лещенко.

Фото: dniprorada.gov.ua