Дніпровський метрополітен активно впроваджує енергоефективні технології

У Дніпрі метрополітен стає все більш енергоефективним. Наприклад, у депо підземки замінили більше 200 вікон, встановили нові спеціальні ліхтарі та обладнали сучасну котельню. Ці заходи дозволили підприємству зменшити витрати на електро- та теплопостачання до 20%.

Заміна вікон на металопластикові також покращила температурний режим у приміщеннях на 10°С у порівнянні з минулим роком.

“Важливі для роботи метрополітену будівлі були переоснащені для автономного опалення. Це покращило умови праці наших співробітників та оптимізувало виконання технологічних процесів. Обслуговування обладнання нової котельні виконується згідно з гарантійними зобов’язаннями”, – зауважив Ігор Тесля, головний інженер служби рухомого складу та капітальних ремонтів КП «Дніпровський метрополітен».

Також принцип енергоефективності впроваджують і на станціях підземки. Ескалатори для зменшення витрат електроенергії майже зупиняються, коли на них немає пасажирів. Цей процес контролюють датчики руху.

“Приводи ескалаторів оснащені частотними перетворювачами. Це дало можливість зменшити витрати електроенергії до 20%, а також збільшити терміни міжремонтних пробігів. У нас встановлені також теплові завіси на вході в касові зали. Це зроблено для забезпечення стабільного температурного режиму”, – розповів начальник дистанції ескалаторів КП «Дніпровський метрополітен» Олег Салангін.

фото: dniprorada.gov.ua