Модульні лави на станціях метрополітену

Латвійське підприємство Finieris та литовський виробник DUV об’єднали свої зусилля для виробництва благодійної мебелі для українців, а саме допомогли облаштувати модульними лавами Дніпровське метро. Їх використовуватимуть під час повітряних тривог як додаткові місця для сидіння, або як ліжка.

Модульна лава легко трансформується у повноцінне односпальне ліжко, яке витримує 200 кг ваги по центру і 250 кг з краю. Фактично 5 людей зможуть одночасно сидіти, а якщо їх скласти разом і довгий час людина перебуває в укритті , вона може і спати.

Доцільність використовувати такі меблі в Україні побачив член правління , представник торгово-промислової палати Латвії в Україні В’ячеслав Редько. Який виступив ініціатором об’єднання потужностей двох балтійських гігантів виробників. Одне ліжко виготовляється за дві години, вартість виготовлення 150 євро. Експлуатація ліжок отримала високу оцінку українських солдатів в умовах війни.

На разі такі лави розмістили на станціях метро Вокзальна 4 шт, Метробудівників – 5 шт., Пр. Свободи – 5 шт. Загальна кількість модульних лав – 14 шт.

Організатори проекту кажуть, що в майбутньому планують установити такі модульні лави ще в укриттях шкіл. На разі такі модульні лави є в Київському та Харківському метрополітенах.

Відеосюжет видання “Дніпровська Панорама”:

(подивитися на YouTube)