Новий сайт

Представляємо оновлений сайт метрополітену metro.dp.ua. Тепер користуватися ним набагато зручніше, сайт працює швидше, правильно відображається на усіх пристроях. Була повністю перероблена структура сайту і навігація, сторінки перекладено на українську мову, додані нові матеріали.

Коротко про зміни на новому сайті…

На головній сторінці для швидкого доступу розміщені посилання на всю найважливішу інформацію:

У розділі “Про метро” ви знайдете загальні відомості про підприємство з опублікованими звітами, повну інформацію про кожну станцію, рухомий склад, колекцію архівних і перспективних схем. Історії метрополітену приділено багато уваги: авторські статті про історію, фотоекскурсія музеєм метрополітену, колекція архівних газет, фоторепортажі з будівництва другої пускової ділянки, а також архівні фотоальбоми

У розділі “Пасажирам” важлива інформація для пасажирів: актуальний розклад руху, інформація про оплату проїзду, правила користування метрополітеном з посиланнями на інші інструкції і документи. Також у розділі є посилання на неофіційний мобільний додаток метрополітену і список контактів служб і відділів метрополітену

Розділ “Про будівництво” має посилання на основні розділи сайту будівництва метрополітену.

Також з основного меню можна потрапити на сторінку договорного відділу, де можна отримати інформацію про тендери, актуальні вакансії, фото і відеогалерею, а також на форум. До речі, форум також повністю оновлено

З головної сторінки можна потрапити на сторінку метрополітена в Facebook, Telegram-канал, та YouYube-канал Артема Костюка, де публікуються у тому числі відео з метро, що будується та діючого. Ну і звісно ж на головній сторінці розміщена стрічка новин метрополітену:

Старий сайт залишається для історії, оновлюватися він більше не буде. Адреса старого сайту: old.metro.dp.ua.

Окремо хочу подякувати адміністратору мого серверу Олегу Коцару, за технічну підтримку під час розробки проекту.


Можливо вам буде цікава історія проекту, яка почалася ще у 2006 році. На той момент інформації про метрополітен було мінімум і та – розкидана по мережі. Мій інтерес до метро, відсутність повноцінного ресурсу, а також інтерес до розробки сайтів був ідеальним каталізатором створення нового проекту. Сайт про Дніпропетровське метро був створений 18 жовтня 2006 року і спочатку мав адресу dpmetro.narod.ru. Я зібрав все, що було на той момент у мережі про наше метро і структурував інформацію в одному місці. Також багато інформації мені надав Олег Тоцький, який надалі приймав дуже активну участь у розвитку проекту. Скріншот першого сайту:

Перша версія сайту metro.dp.ua

Буквально через два тижні після запуску, адміністратор донецького транспортного порталу Павло Алексєєв надав мені у користування домен metro.dp.ua, який я згодом викупив. Майже відразу після переїзду на новий домен я змінив фон сайту на більш нейтральний (не знаю, чим я керувався при виборі кольору бекграунду першого сайту, можливо це асоціація з кольором вагонів)

Перша версія сайту metro.dp.ua

30 березня 2007 року я зробив перший редизайн сайту і він почав набувати більш-менш пристойний вигляд. Тоді почали з’являтися перші ексклюзивні матеріали і фоторепортажі із забоїв:

Друга версія сайту metro.dp.ua

Потроху з’являлися однодумці і просто зацікавлені – проект почав свій розвиток. Через чотири роки, 25 листопада 2011-го вийшла третя версія проекту – та, яку всі знають і та, яка по суті стала вже офіційним сайтом метрополітену:

Третя версія сайту metro.dp.ua

Концепцію дизайну третьої версії сайту запропонував підписник Іван Пятоволенко, згодом він також запропонував концепцію нового логотипу для сайту – я його теж застосував у четвертій версії, яку сьогодні вам представлено.

Дякую, що користуєтесь, з повагою, Артем Костюк.