Рекорд Гіннеса у метрополітені

Дуже незвичайний захід відбувся 23 жовтня на території депо метрополітену. Дніпрянин Дмитро Грунський протягнув на тросі, прикріпленому до шиї, вагон метрополітену вагою 32,5 тонни – тим самим встановлено подвійний рекорд: Гіннеса та Національний рекорд України!

“Першу офіційну спробу встановити цей рекорд мені призначили на 24 лютого, проте ви знаєте, що в цей день у нас почалась повномасштабна війна. Але Комітет Гіннеса пішов на зустріч та погодився відтермінувати цю спробу до того часу, коли в нас з’явиться можливість. Ще одна складність була в тому, що раніше мої тренування були за допомогою опори, але представники Гіннеса сказали, що тільки я, трос на шиї та засіб, який я буксирую. А це важко, бо з опорою я міг протягнути понад 20 метрів, а без неї я мав протягнути щонайменше 5 метрів”, – зазначив автор рекорду, Дмитро Грунський. 

Також Дмитро вирішив підтримати наших військових та наразі збирає кошти  для ЗСУ на зимові речі, буржуйки та інше: “Загалом, цей рекорд я присвятив нашим військовим з тої причини, що трос, який натягується на шиї,  душить і лишає тебе кисню. От як зараз нас окупанти намагаються лишити кисню і існування, вбиваючи наших людей та руйнуючи нашу інфраструктуру. Тож у такий спосіб я намагаюсь передати нашу боротьбу – хоч і душить, але ми завжди переможемо”, – додав Дмитро Грунський.

Спортсмену вдалось встановити подвійний рекорд. “Дмитро сьогодні протягнув вагон метрополітену вагою 32,5 тонни на 11 м 55 см за 1 хвилину 18 секунд і таким чином став першим у світі, хто у такий спосіб зміг подужати таку вагу”, – зазначив співзасновник та експерт “Національного реєстру рекордів України” Віталій Зорін.

Також на заході був присутній заслужений майстер спорту України, дворазовий володар титулу «Найсильніша людина світу» та почесний президент Федерації стронгмену України Василь Вірастюк, кумир Дмитра. “Колись у Львові я також повинен був встановити рекорд Гіннеса. Ми намагались відіслати документи, і щось не вийшло. Тож мій рекорд лише на Національному рівні. Я по-доброму заздрю сьогодні Дмитру. Тим паче він зробив це у дуже екстремальний спосіб, і до сьогоднішнього дня в Україні я не бачив подібного. Це, мабуть, перший випадок в Україні, чим я дуже пишаюсь”, – каже, Василь Вірастюк.

Зі свого боку, головний спеціаліст Департаменту транспорту та транспортної інфраструктури ДМР Іван Васючков також додав: “До нас іноді звертаються спортсмени, аби потренуватись на вагонах метро, тролейбусах чи автобусах. І ми завжди погоджуємось, бо ми розуміємо, що наразі наші хлопці доводять всім, що українці найсильніша та непереможна нація, по-перше, на фронті, а по-друге, у спорті. Щодо цього вагону, то він тижня два тому працював на лінії та перевозив дніпрян. Зараз він стоїть, бо не потрібен для використання. Також додам, що спортсменам ми дозволяємо використовувати вагон виключно у той час, як він не перевозить дніпрян. Тож на роботу метрополітену це ніяк не впливає”.

Подвійний рекордсмен Дмитро Грунський також закликав всіх українців допомагати нашим захисникам, донатити на потреби ЗСУ.

Фото: dniprorada.gov.ua