У дніпровському метро відбулася благодійна циркова вистава

Вперше в Україні артисти цирку виступили в метро. Вони влаштували благодійну виставу, під час якої збирали кошти на харчування та підтримку життя тварин переселенців. Артисти прихистили їх під час війни. Це собаки різних порід, носухи, єноти, дикобрази і один морський котик. Всього приблизно 20 тваринок. 

“Ми збираємо пожертви на харчування для цих тварин. Ми їх вивезли з Харківського цирку з-під обстрілів, виїхали з великими труднощами – але змогли це зробити. Щодо виступу у метро – ми побачили, що артисти вже неодноразово виступали у метро, і ми вирішили теж спробувати. А чому б ні? Тим більше нас дуже підтримала місцева влада на чолі з департаментом гуманітарної політики та “Культурна столиця”, які надали нам майданчик. Ми ще ризикнули і вирішили додати повітряних гімнастів. У нас все класно вийшло. Тим більше ми не тільки зможемо відволікти дніпрян та гостей міста від війни, а й допомогти тваринам, яких ми прихистили з різних міст”, – зазначив генеральний директор Дніпровського державного цирку Віктор Шабатько.

Один з виступів готувала Дар’я Майчук. Дівчина  родом з Луганська, куди у 2014 році вже прийшла війна. А 24 лютого артистка була на гастролях у Харківському цирку. Її виступи проходять разом з тваринами – це собаки, єноти, носухи, кролики тощо. Тож перше, про що вона подумала 24 лютого – це як їх врятувати, адже знайти велику машину було важко. Та за допомогою небайдужих людей вона змогла їх вивезти до Дніпра. 

“Вдалось виїхати у березні, і ми вивезли не тільки моїх тварин, а ще й з Харківського цирку. І, чесно кажучи, після цього був період, коли я не могла дозволити собі радіти, знаючи, що хтось потерпає в жахливих умовах. Але в якийсь момент я зрозуміла, що коли я не в стані душевної рівноваги – я не зможу допомогти. Тож взяла себе в руки. А коли ще й сказали, що будемо проводити цю виставу у метро – я відразу погодилась. Це гарна можливість допомогти нашим тваринам-переселенцям”, – розповіла Дар’я Майчук. 

Крім номеру Дар‘ї дніпрян та гостей міста розважав оркестр, клоуни, акробати, жонглери та повітряні гімнасти. Все для того, аби батьки разом з діточками хоч на кілька годин змогли забути про війну та отримати заряд позитивних емоцій. За цим прийшла і Тетяна з донькою Поліною. 

“Ми прийшли підтримати наш цирк та тварин, а також наше місто та країну. І, звичайно, ми пожертвували на їжу для тварин. Для нинішнього часу – це ідеальне місце, аби проводити подібні заходи та відволікати наших дітей”, – зазначила пані Тетяна.

Прес-центр Дніпровської міської ради