Унікальне для України обладнання дозволяє живити підстанції навіть під час зникнення напруги

На Дніпровських комунальних підприємствах “Дніпровський електротранспорт” та “Дніпровський метрополітен” розроблено план дій для управління плановими та аварійними відключеннями електропостачання. Директор департаменту транспорту та транспортної інфраструктури міської ради, Ігор Маковцев, особисто перевірив готовність обох підприємств до можливих відключень електроенергії 27 жовтня. Ця перевірка відбулася в той день, коли він був черговим по місту.

На підприємствах впроваджена система телекерування енергодиспетчерської КП “Дніпровський електротранспорт”, яка дозволяє віддалено аналізувати та керувати станом електроживлення усієї контактної мережі міста. Перед цим працівники виконували цю роботу вручну на кожній підстанції, але тепер вони можуть керувати всіма підстанціями з однієї точки дистанційно. У випадку відключення електроенергії, фахівці можуть віддалено перевірити наявність напруги на тягових підстанціях та оперативно увімкнути їх, якщо живлення відновлюється.

Також на основних тягових підстанціях міста проведено оновлення шаф власних потреб. Встановлено унікальне обладнання, яке забезпечує живлення всіх необхідних елементів для роботи тягової підстанції, навіть під час відключення електропостачання. Це обладнання також забезпечує роботу систем аварійного освітлення, сигналізації тягової підстанції та телеметричної апаратури для керування підстанцією без залучення аварійної бригади. Уже оновлено три шафи власних потреб на підстанціях № 9, № 12 і № 16, а наразі триває встановлення ще однієї нової шафи власних потреб на підстанції № 10.

На випадок відключень електроенергії розроблено чіткий порядок дій, який залежить від розвитку подій. Якщо використовуються графіки “віялових відключень” та частина тягових підстанцій вимикається, то вносяться зміни у схеми руху електротранспорту, в залежності від того, які підстанції залишаються під напругою. У разі зменшення обсягу енергопостачання на тягові підстанції будуть запроваджені варіанти скорочення кількості рухомого складу на маршрутах. Якщо всі підстанції вимикнуті, то рух електротранспорту призупинено.

В метрополітені є три незалежні пункти електроживлення, розташовані в різних місцях. Тому, навіть якщо відбудуться планові відключення електроенергії, метрополітен продовжить свою роботу завдяки цим вузлам живлення.

“Наразі не було ситуацій, коли одночасно вимикалися всі три вузли живлення. Але ми маємо досвід аварійного відключення електроенергії і готові до таких випадків. Наш пріоритет – це безпека пасажирів метро. Ми маємо плани для евакуації пасажирів і освітлення тунелів. Кожна станція метрополітену обладнана акумуляторними батареями, які забезпечують енергією не менше двох годин, а також забезпечують зв’язок для диспетчерів та живлення насосів систем водовідведення. Крім того, на станціях є генератори”, – пояснив Ігор Маковцев.

Під час інспекційного об’їзду черговий по місту також перевірив пункт незламності на станції метро “Вокзальна”.

“В разі відключення електроенергії жителі Дніпра зможуть знайти утішення на станції метро “Вокзальна”. Тут є можливість заряджати свої гаджети, відпочити, випити гарячий чай. Ця станція має зв’язок, інтернет та аптечку. У разі відключення електроенергії генератор активується для підтримки роботи станції”, – додала начальниця станції метро “Вокзальна” Ганна Ткаченко.

Галерея:

фото: Прес-центр Дніпровської міської ради