Всього за 5 хвилин перетворюються у зручні ліжка: у метрополітені Дніпра з’явилися надзвичайно практичні модульні лави

До Вашої уваги сюжет видання “Наше Місто”:

Латвійське підприємство Latvijas Fineris і литовський виробник DUV (Вільнюс) об’єднали зусилля для реалізації благодійного проекту з виготовлення мобільних ліжок, спрямованих на допомогу українцям. Latvijas Fineris надав фанеру литовському виробнику мебелі DUV для створення модульних ліжок.

Цей інноваційний проєкт, ініційований за підтримки благодійного фонду Litua Kartu, отримав підтримку посольства України в Латвії щодо логістичних питань.

Представник торгово-промислової палати Латвії в Україні, В’ячеслав Редько, визнав доцільність використання таких мобільних ліжок в Україні і виступив ініціатором об’єднання сил двох балтійських виробників.

Latvijas Fineris і DUV активно беруть участь у благодійних проектах індивідуально, але спільна співпраця дозволяє досягти більших результатів, за словами керівника DUV, Вітаса Люджаса.

Під час початку повномасштабної війни, латвійські та литовські підприємці відчули бажання допомогти українському народові та створити ліжка, які легко складаються без використання інструментів. Виготовлення одного такого ліжка забирає всього дві години і коштує 150 євро. Дизайн виробу та його технічні характеристики були розроблені на кафедрі промислового дизайну Вільнюського технічного університету.

Вітас Люджас особливо вдячний партнерам з Латвійського концерну Fineris за можливість виготовлення та доставку швидкозбірних меблів в Україну, спільно долаючи виклики та наближаючи перемогу.

“Чотирнадцять модульних лав Дніпровському метрополітену передали Латвійські підприємства, які об’єднали зусилля для допомоги українцям під час війни. Наразі такі лави розмістили на станціях метрополітену, а саме Вокзальна – 4 од., Метробудівників – 5 од., Проспект Свободи – 5 од. загальна кількість модульних лав – 14 одиниць. Організатори проекту кажуть, що в майбутньому планують встановити такі модульні лави ще в укритті шкіл. Наразі такі модульні лави є в Київському, Харківському, Дніпровському метрополітенах Ми дуже вдячні підприємцям Латвії та Литви, що потурбувались про людей, які приходять до станцій метрополітену для укриття. Кошти метрополітену для реалізації цього проекту не витрачаються”, – зазначає Катерина Малоок-Криган, інженер КП “Дніпровський метрополітен”

Під час повномасштабного вторгнення, латвійські та литовські підприємці відчули необхідність надати підтримку українському народові. Ця нагальна потреба породила ідею створити конструкції, які легко складаються без використання шурупів, і, що ще важливіше, не потребують інструментів для збирання.

“Лави використовують під час повітряних тривог, як додаткові місця для сидіння, або як ліжка. Модульна лава витримує до 500 кг ваги та легко трансформується у повноцінне односпальне ліжко, на збірку необхідно менше 5 хвилин, що робить це ліжко просто незамінним в умовах воєнного стану. Фактично 4 людей зможуть одночасно сидіти, а якщо їх скласти разом і довгий час людина перебуває в укритті вона може і спати. Одне ліжко виготовляється за дві години, вартість виготовлення 150 євро. Експлуатація ліжка отримала високу оцінку від українських солдатів в умовах війни”, – каже Інна Солопова,  інженер –технолог КП “Дніпровський метрополітен”

В місті оголошено тривогу. Дніпрянин Михайло часто користується саме метрополітеном не лише як міським транспортом, але і як укриттям.

“Наразі триває повітряна тривога, я скористався метрополітеном як укриттям. Лавки зручні і комфортні, адже не всі можуть вистояти тривалу тривогу – якщо це літні люди чи діти. Тому хотілося б, аби такі лави були на всіх станція метро”, – каже він.

Мешканці Дніпра щиро вдячні нашим міжнародним партнерам за їхню надзвичайно цінну підтримку у цей надскладний час для нашої країни. Ми нагадуємо усім: коли лунає повітряна тривога, найважливіше – негайно відправлятися до найближчого укриття!

Фото Валерія Кравченко: